MHD k Bratislavskému hraduPriamo k hradu premávajú trolejbusové linky 203 a 207, v noci N47. Pre začiatok je dôležité si ujasniť názvy zastávok, aby sme mohli pomocou cp.hnonline.sk vyhľadať spojenie:

Hrad - Najbližšia zastávka MHD, hneď pri hrade
Hlavná stanica - Bratislava hlavná vlaková stanica
Autobusová stanica - Autobusy SAD, prímestské linky
Letisko - Bratislavské letisko


Ako vlakom:

A) Hlavná stanica - Hrad: Dostanete sa priamo k hradu. Ako je to už v bratislavskej MHD zvykom, priamym spojom sa priamo k hradu nedostanete. Najrozumnejšie je prestúpiť na zastávke Hodžovo námestie (pri prezidenskom paláci).

B) Hlavná stanica - Zochova: Dostanete sa k hradu nie tak celkom priamo. Budete musieť ísť do kopca približne 500m. Výhoda tejto alternatívy je priame spojenie, nemusíte vôbec prestupovať a ste kúsok od hradu.

Od autobusovej stanice:

A) Autobusová stanica - Hrad: Opäť prídete až k hradu, ale musíte prestupovať. Odporúčam Vám prestúpiť na zastávke Kozia.

B) Autobusová stanica - Most SNP: Priame spojenie od autobusovej stanice. Dostanete sa pod hrad, odtiaľ musíte ísť hore kopcom asi 400 metrov. Pokiaľ Bratislavu nepoznáte, odporúčam toto spojenie.

Od letiska:

A) Letisko - Hrad: Pred letiskovou halou sa priamo nachádza zastávka MHD. Prestupný bod je Karpatská. Prejdete asi 2 minúty, nastúpite na zastávke Šancová na linku číslo 203 alebo 207 a vystúpite priamo pod hradom.