Zaujímavosti - Bratislavský hrad1. Len jedna vežička – pri pohľade na Bratislavský hrad vidíme štyri vežičky. Pravda je taká, že hrad má iba jednu vežičku, ktorá sa nachádza na juhozápadnej strane. Ostatné sú len pristavané na streche.

2. Výhľad na alpy – Rakúske Alpy sú od Bratislavy vzdialené viac ako 100 km. Z vežičky hradu ich môžete za priaznivého počasia vidieť voľným okom.

3. Ruina takmer 150 rokov – Bratislavský hrad je najznámejšia dominanta hlavného mesta. Je až zarážajúce, že od roku 1811 kedy vyhorel, až do roku 1953 kedy sa začalo s jeho rekonštrukciou bol hrad len ruinou. V tomto období sa dokonca aj uvažovalo o jeho zbúraní a na jeho mieste sa mali postaviť iné budovy.

4. Zobrazenie na bankovkách a minciach – v súčasnosti môžete vidieť Bratislavský hrad vyobrazený na 10, 20 a 50 centovej minci. V minulosti sa nachádzal na 500 korunovej bankovke.

5. Rozkopané okolie – veľa obyvateľov Bratislavy už dlhšiu dobu vidí ohradenú rozkopanú pôdu. Momentálne tu prebieha archeologický výskum. Našli sa tu rôzne predmety ešte z čias keď tu žili Kelti.

6. Romantický západ slnka – hradné nádvorie ožíva počas západu slnka. Romantika v podobe západu slnka láka množstvo domácich a zahraničných párov.

7. Kráľovské sídlo Márie Terézie – najznámejšia panovníčka Rakúsko – Uhorska tu vládla počas 18. storočia. O hrad sa vzorne starala a vychovávala tu svojich 16 detí.