Rekonštrukcia Bratislavského hraduKeď sa vrátime niekoľko rokov do histórie, v roku 1811 hrad zachvátil požiar. Na viac ako 140 rokov sa z neho stala iba chátrajúca ruina. Hrad sa nachádza v atraktívnej lokalite v centre mesta. Bol postavený v historickej časti mesta. Tesne pri ňom sa nachádza aj Dóm sv. Martina a mnoho ďalších pamiatok. Bratislavský hrad bol dlhé roky neudržiavaný, preto sa uvažovalo aj so zbúraním. Na jeho mieste sa mali nachádzať iné objekty.

1. veľká rekonštrukcia:
Svetlé chvíľky nastali v roku 1953, kedy sa uskutočnila jeho rekonštrukcia. Na jar sa tu začal výskum. Počas výskumu došli k názoru, že na základe výskumu dôjde k obnoveniu. Mal vyzerať ako za čias Márie Terézie. Rekonštrukcia hradu nebola ľahká záležitosť. Vyčítali mu mnohé nedostatky, ako bol napríklad amatérsky výskum. Niektorým sa nepáčila aj strecha hradu. Ďalšie mínus bol nedostatok pracovnej sily. Rekonštrukcia trvala veľmi dlho, avšak jeho rekonštrukcia znamenala záchranu historickej pamiatky. Na prvom poschodí sú priestory Národnej rady Slovenskej republiky. Ostatné časti patria pod Slovenské národné múzeum. S rekonštrukciou sa skončilo v roku 1968.

2. veľká rekonštrukcia:
Ďalšia veľká rekonštrukcia prebieha práve v týchto rokoch. Začalo sa s ňou v roku 2008. Zrekonštruoval sa hradný palác, čestné nádvorie pred palácom, časť opevnenia hradu a hradná vináreň. Počíta sa aj s obnovou ďalších objektov a priestoru hradného areálu.